MENU

  Strona główna
  O musicalu
  Obsada
  Dyskografia
  Teksty piosenek
  Tłumaczenia
  Galeria
  Linki
  O mnie
  Podziękowania

KSIĘGA GOŚCI

  Zobacz
  Wpisz się
 
 
 
 
Obsada » Damien Sargue

Damien Sargue

Biografia:

Damien Sargue urodził się 26 czerwca 1981 roku w Normalndii we Francji. Zaczął śpiewać w wieku 8 lat. Już jako dziesięciolatek nagrał swój pierwszy singiel. Jednak jego rodzice chcieli, żeby swój czas poświęcał nauce. Pomimo tego Damien nadal śpiewał i w czasie wakacji brał udział w konkursach w południowej Francji.

Zdecydował rzucić szkołę w wieku 16 lat. W 1996 wysłał swoje demo do różnych wytwórni płytowych. Otrzymał propozycję wyjazdu do Paryża i gry w musicalu Notre Dame de Paris, gdzie dostał rolę dublera Grigoire'a i Phoebus'a. Gdy miał 18 lat, przyszli producenci R&J zobaczyli w nim idealnego Romea. To był początek sukcesu.

Po sukcesie musicalu stał się ulubieńcem dziewcząt (i kobiet) we Francji. W 2003 roku wydał singiel zatytułowany "Quelque Chose Pour Quelqu'un".
(żródło: http://www.broadwayworld.com)

Ciekawostki:

Ma 1,90m wzrostu.
Ma brata Julien i siostry Sarah i Julie.
Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 1 rok. Jego matka Miriam jest agentem nieruchomości, a jego ojciec Pierre jest kontrahentem.
Jego ulubionym filmem jest "Blade Runner".
W czasie przygotowań do wystąpienia w musicalu "Romeo & Juliette", obejrzał dwa filmy o Romeo i Julii: "Romeo + Juliet" Baza Lhurmanna i "Romeo and Juliet" Franco Zeffirelli'ego.
Jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa ma na imię Frank.
Jego ulubionymi artystami są: Michael Bolton, Fiona Apple i Eagles.
Jego ulubionym aktorem jest Jim Carrey.
Kocha Nowy Jork.
(żródło: http://imdb.com/)

Strona internetowa:
http://damiensargue.artistes.universalmusic.fr/
http://www.damiensargue.prv.pl/